top of page
  • Writer's picturebb

Boho svadobné šaty - nový trend pre modernú nevestu


Aj Vy ste ten typ nevesty, ktorej sa nepáčia veľké klasické svadobné šaty ale chcelo by to niečo iné a zároveň pohodlné ? Nie ste sama ! V dnešnej dobe rastie požiadavka o jednoduchšie, minimalistické a celkovo menej objemné šaty, ktoré sú zároveň pohodlné a ľahké. Veľa žien si chce svadbu užiť naplno a z rozprávania kamošiek vie, že vo veľkej tortovej róbe sa to nie vždy dá. Každá nevesta v klasických šatách sa potom teší ako sa po polnoci prezlečie do popolnočných a zhodí zo seba tú neskutočnú váhu.

Pre vás, ktoré sú tiež naklonené byť "iná" máme skvelú alternatívu. Boho svadobné šaty sú nielen ľahké, ale aj vzdušné a romantické zároveň. Väčšinou vyzdobené krásnou čipkou s rukávom alebo bez - všetko sa dá zariadiť podľa vašich predstáv.

Šaty sú z príjemných materiálov a hlavnou výhodou je, že nie sú veľmi objemné. Cenovo sú tiež dostupnejšie a často sa nevesty rozhodnú, že si ani nedajú popolnočné, pretože sa v nich cítia tak dobre že je to jednoducho zbytočné! Rozpočet na svadbu teda neutrpí a môžete investovať viac napríklad do obrúčok či iných vecí alebo jednoducho ušetriť.

Na výber je mnoho dizajnov či už s dlhým alebo krátkym rukávom ( foto hore šaty Nela ) či na ramienka, obľúbené sú aj tzv. transformer šaty, kde máte hneď dva looky naraz - šaty s kr. rukávom, na ktoré si môžete dať plášť a razom máte look s dlhým rukávom ( foto dole šaty Joana ). Sukne boho šiat sú vačšinou áčkové padavé a nechýbajú ani vlečky. Z materiálov sa najčastejšie používajú biele šifóny, ktoré krásne vejú a dodávajú vílovský efekt. Rovnako ale môžu byť použité aj iné materiály ako krajka, organza, ľahší satén alebo tyl. K boho šatám pekne pasujú kvetinové venčeky, ľahké hladké závoje alebo čelenky do vlasov, ktoré ešte viac umocňujú vzdušný efekt.

Ak chystáte svadbu v zahraničí pri mori, práve tento typ šiat môže byť pre Vás to pravé. V kufri nezaberú veľa miesta, sú ľahké takže sa Vám zmestia aj ostatné potrebné veci a krásne sa hodia na pláž. Vejúci šifón v morskom vánku a bosé nohy v piesku to bude presne ten krásny efekt po ktorom túžite ak plánujete svadbu na pláži.

No okrem pláže sa úžasne hodia aj do prírodných prostredí vonkajších svadieb. Svadba v stodole, vinárskom domčeku alebo pri zrúcanine hradu to sú presne tie miesta, kde by ste mohli po tomto type šiat siahnuť pretože sa tam budú dokonale hodiť. Stačí si už len vybrať zo širokej ponuky a Vaša rozprávková svadba bude dokonalá.

Nechajte sa inšpirovať modelmi, ktoré máme v salóne v galérií pod článkom a vyberte si tie naj pre Vás. Pre tie, ktoré si nevybrali z toho čo máme, ponúkame aj možnosť objednávky z katalógov od našich dodávateľov, ak máte záujem pošlite nám mail na: info@blonde.sk a rady Vám ďaľšie boho modely pošleme.


798 views0 comments
bottom of page